bitbay giełda

Jesteśmy świadkami historii. W niedzielę ruszyły pierwsze transakcje terminowe na bitcoinach, które jak zapisują niektórzy, mogą całkiem odmienić los krypotowalut. Oto bitcoin wszedł oficjalnie na giełdę. Stał się mainstreamowy. Zainteresowanie pierwszego dnia okazało się tak duże, że dwa razy trzeba było zatrzymać obroty z powodu dokonania limitów zmian cen.

Cboe Global Markets wprowadziła kontrakty terminowe na bitcoiny. Tym samym, ta grupa giełd z Chicago, stanie się pierwszą, która dopuści do obiegu bitcoinowe futuresy (rodzaj kontraktu). Również w grudniu ze swoją ofertą wystartuje CMB Group, przeciwnik Cboe, a Nasdaq przygotowuje się do wprowadzenia bitcoinowych transakcji terminowych w trzecim kwartale 2018 roku.

Kurs bitcoina po kontraktach terminowych na giełdzie w Chicago

Produkt oferowany przez Cboe pozwoli inwestorom obstawiać zakłady nawiązujące do prognozowanej wartości bitcoina, która będzie definiowana na podstawie notowań na giełdzie Gemini, stworzonej przez braci Winklevoss. Wielu jest zdania, że te futuresy otworzą dojście na obszerny udział w rynku wirtualnego pieniądza zarówno na Wall Street, jak i u inwestorów indywidualnych.

I tak się poniekąd stało. Cboe dwa razy zatrzymało dzisiaj z rana handel kontraktami bitcoina po przyroście o 10 proc., a potem o 20 procent. Pauzy trwały kilka minut, co miało dać chwilę na ochłonięcie inwestorom.

Start transakcji pchnął także cenę bitcoina. Z weekendowego dołka poleciała ona w ciągu ostatnich godzin w górę o około 20 proc. Holger Zschaepitz, reproter rynkowy „Die Welt”, zauważa nawet, że wirtualny pieniądz może stać się innowacyjnym złotem dla millenialsów. W czasie gdy wycena kryptowaluty rosła, na wartości tracił żółty kruszec oraz srebro.

Kontrakty terminowe na BTC

Cała historia bitcoina z amerykańską giełdą to jednak debiut realnej rewolucji. Prezes Cboe, Chris Concannon, już doradził, że na celowniku mogą się znaleźć kontrakty terminowe na inne kryptowaluty.

Inwestycja w BTC

Należałoby więc zainteresować się inwestycją w kryptowaluty. pośród wielu platform umożliwiających inwestowanie, znalazła się jedna która przykuła naszą uwagę to Polska platforma BitBay. Naszym zdaniem jest to profesjonalna i jednocześnie intuicyjna giełda pozwalająca na kupno i sprzedaż Bitcoin, ETH, BCH, Litecoin, Lisk oraz innych kryptowalut. Od jej utworzenia w roku 2014 do dnia dzisiejszego firma uzyskała międzynarodowy sukces wyłącznie z Polskim funduszem. Stwierdzamy, że Giełda BitBay jest idealną platformą aby zacząć przygodę z krypto walutami. Szybka i intuicyjna na BitBay rejestracja i weryfikacja BitBay pozwoli Wam zanurzyć się w świecie wirtualnych walut w kilka kliknięć. Aby poznać zdanie osób korzystających z giełdy zapraszamy do zakładki Opinie BitBay.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here