kitesurfing sklep

Kitesurfing – jak zacząć?

Kiteboarding to sport ekstremalny, jedna z odmian surfingu, nawiązująca technicznie do windsurfingu, mimo podobieństw technicznych wyróżnia się znacząco w stylu oraz prowadzeniu deski. W Kitesurfingu deskę kite prowadzi się coś na wzór jak podczas pływania na falce, na krawędzi mocno płynąc pod wiatr, w wind surfing, wind-surfingu zarazem deska pływa płasko. Sport uprawiany jest zarówno na rzekach i również morskich. W Polsce Kitesurfing na co dzień można zauważyć w województwie zachodnio pomorskim w okolicach Świnoujścia i Szczecina oraz w okolicy zatoce w okolicy Władysławowa, Jastarni czy Gdyni.

sprzet do kitesurfingu

Sprzęt do Kitesurfingu

Bar – bywa wyprodukowany ze stopów lekkich materiałów lub włókien węglowych, w skład wchodzą czterech lub 5′ linek długości około kilkudziesięciu metrów, taśmy Depowera, pomagającej w optymalizacji sił kite’a oraz Chicken Loopa, pętla mocująca bar do trapezu.

DESKA KITE – Deski kite budowane z aspiracją do kitesurfingu są wielkości od 1 do 2 metrów

TYPY DESEK DO KITE T-T – deski umożliwiające halsowanie w obu kierunkach, gdzie przód i tył deski wyglądają podobnie Deska Wave – deski wielkością podobne do deski surfingowe, rozbudowane w tzw. mocowania na stopy – paski zapewniające przyczepność deski z nogami kitesurfera. Zalecane do surfowania na falach, wyścigów oraz rekordów szybkości. Deski kitesurfingowe utrzymują się same na powierzchni wody, ale podtapiają się pod ciężarem kitesurfera. W Czasie halsowania unoszą się na powierzchni dzięki mocy ciągnącego kite’a. Odpowiedni wygląd, szerokość i wyporność dobiera się do ciężkości, doświadczeniia i upodobań kitesurfera.

Latawiec do kitesurfingu

Jest to źródło energii napędowej, może mieć wielkość od czterech do dwudziestu -(wymiar napisany jest zazwyczaj na zewnętrznej części kite’a podany w metrach do kwadratu). Im większy latawiec, tym mocniejsza jego moc. Zaawansowani sportowcy posiadają minimum 2-3 latawce w różnych wielkościach i używają ich w zmiennych warunkach pogodowych. Większy latawiec kite przeważnie używają kitesurferzy ciężcy oraz ci gdy wiatr słabnie, latawic mały – kite surferzy lżejsi, jak i również jeśli wiatr jest bardzo silne. Odpowiednie dobranie latawca pozwala zachować optymalne bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here