Co robić po kolizji – pomoc drogowa Szczecin

Świat jest wypełniony mnóstwem rozmaitych wypadków. Mają miejsce one przeważnie w różnych branżach. Niestety transport jest pełen tego typu smutnych zdarzeń. Wypadki drogowe to jedne z najczęściej występujących. Ofiarami takowych zdarzeń częstokroć są kierowcy samochodów, ich pasażerowie, osoby poruszające się pieszo, rowerzyści, robotnicy drogowi oraz budowlani. Niestety każdy kto włącza się w ruch drogowy jest narażony na różne zagrożenia, dlatego też panuje powszechna zasada ograniczonego zaufania. W przypadku jakiejś kolizji niezbędna jest auto pomoc 24h Szczecin. Kluczowym celem takiej pomocy drogowej jest głównie przetransportowanie oraz holowanie aut które uległy awarii albo wypadkowi. Holują oni pojazdy do warsztatów, serwisów, ubezpieczalni lub różnorakich pozostałych miejsc które zostały wskazane poprzez właścicieli danego pojazdu.

Jak działa holowanie

Autoholowanie to czynność która polega na holowaniu samochodów przy wykorzystaniu fachowych pojazdów – tak zwanej lawety. Pojazdy tego typu są zaopatrzone w żółte sygnały ostrzegawcze, powinno się je także zabezpieczyć trójkątem ostrzegawczym a dodatkowo pachołkami. Często korzysta się ze takiej specjalnej platformy która opuszcza się do poziomu drogi a samochód wciągany jest na lawetę przy użyciu elektrycznej albo spalinowej wciągarki. Stalowa lina potrafi dźwignąć pojazd ważący dosłownie parę ton. Specyfika wypadków i kolizji, które bardzo często potrafią zaszokować nas swoją formą przymusza firmy zajmujące się pomocą drogową do ciągłego rozwijania się oraz powiększania własnych możliwości.

Polecana strona : http://kazauto.pl/autoholowanie-pojazdu-szczecin/

Pomoc drogowa – co robić w razie kolizji

Na naszym świecie mają miejsce dziwne i trudne do okiełznania wypadki drogowe, które z postępującą cywilizacją a także technologią bardzo ciężko zoptymalizować. Biorąc udział w wypadku powinniśmy zachować zimną krew a także absolutnie zawsze mieć przy sobie numer kontaktowy do firmy która zajmuje się pomocą drogową. Niestety nigdy nie wiadomo co może nam się wydarzyć, w szczególności gdy udajemy się w daleką podróż. Musimy pamiętać o tym, że w sytuacji jakiegoś wypadku nie możemy pod żadnym pozorem przestawiać samemu samochodu. Jedyne co będziemy mogli uczynić (jeśli mamy taką możliwość) to zabezpieczyć miejsce specjalnym trójkątem ostrzegawczym według wszystkich zasad kodeksu drogowego. Następne kroki postępowania to przede wszystkim zawiadomienie policji, pogotowia ratunkowego – jeśli istnieje taka potrzeba i jeśli zdołamy to udzielamy pierwszej pomocy poszkodowanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here