Kite Surfing dla każdego miłośnika morza

Właściwie każdy miłośnik wrażeń latem główkuje, w jaki sposób otrzymać dawkę adrenaliny. Jednym ze sposobów na spełnienie się w lecie w sporcie ekstremalnym jest bez wątpienia kitesurfing.

Kitesurfing to rodzaj sportu, gdzie będąc ciągniętym na wyciągu, za łodzią albo na latawcu płyniemy na pojedynczej desce, wykonując fascynujące akrobacje. Żeby rozpocząć przygodę z tym sportem, będziemy mogli zapisać się na lekcje dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę. W trochę większych aglomeracjach zlokalizowanych przy zbiornikach wodnych, często znaleźć będziemy mogli specjalne szkółki. Naukę zaczynamy na wyciągach, za sprawą równej prędkości poruszania się na nich, jest to bardzo łatwy sposób na wyuczenie się potrzebnych umiejętności. Na samym początku nie zmuszają nas, aby odwiedzać profesjonalny sklep ze akcesoriami do kitesurfingu, możemy wypożyczyć go w szkole w której to będziemy kształtować nasze umiejętności. W momencie kiedy poznamy już kluczowe podstawy będziemy mogli zastąpić wyciąg na profesjonalny latawiec do kitesurfingu. Jest to już trochę trudniejszy poziom nauki. Wiatr jest bardzo zmienny, nieczęsto bywa tak aby wiał z taką samą prędkością a także jednym kierunku poprzez dłuższy czas, jednak pozwala na uniesienie się wraz z latawcem w powietrze. I właśnie przy tym etapie będziemy szkolić się bardziej zaawansowanych ruchów. Używanie specjalnego latawca umożliwi wyjątkowo wysokie uniesienia. Najlepsi pasjonaci tego sportu potrafią unieś się nad wodę nawet na wysokość parunastu metrów.

Bardzo dużą zaletą bywa to że kitesurfing będziemy mogli uprawiać praktycznie wszędzie gdzie będzie odpowiednio duże jezioro czy jakikolwiek inny zbiornik wodny. Jednak Trapezy w w znacznej większości miasteczek lub w ich najbliższym otoczeniu znajdziemy wyciągi, które pracują w ciepłe dni, które pozwalać będą na zabawę podczas sezonu letniego.
Do uprawiania tego sportu potrzebujemy głównie odpowiedniej deski do kitesurfingu a także jest ona często kupowana jako pierwsza z całego sprzętu. Z pewnością warto także zaopatrzyć się w piankę pływacką za sprawą której będziemy znacznie lepiej zabezpieczeni od zimna w chłodne dni. Natomiast jak właściwie każdy rodzaj sportu niesie ze sobą niebezpieczeństwo urazu. Dodatkowo jako dyscyplina uprawiana na wodzie powiązana jest też z utonięciem dlatego zawsze musimy mieć też na sobie odpowiednią kamizelkę a także kask.

Polecana strona:

kite
,
Airush kiteboarding

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here